SELECT `id`,`subject`,`text`,`date` FROM `subproduct` WHERE `active` = '1' AND `language` = '0' AND `productid` = '1' ORDER BY `sortid` DESC LIMIT 0,10 گروه مهندسی تیوان http://TivanSakht.com از گروه مهندسی تیوان XML نسخه fa Fri, 08 Dec 2023 18:50:36 GMT سازه های فلزی http://www.TivanSakht.com/product.html?subproductid=2

صنایع ساختمانی تیوان با در اختیار داشتن تجهیزاتی شامل جرثقیل های سقفی، دستگاه های جوش زیرپودری و CO2، پانچ پنج کاره، راسته بر و CNC، دریل و اره ظرفیت ساخت و نصب انواع سازه های فلزی را ایجاد نموده است. عملیات ساخت با نظارت کانل دفتر فنی و پس از رفع ابهامات و نواقص نقشه های سازه، انطباق نقشه های سازه، معماری و تأسیسات با وضع موجود زمین با حداکثر دقت ممکن انجام می پذیرد و در صورت نیاز پیشنهادات فنی به منظور بهینه سازی پروژه به کارفرما ارائه می گردد. در نهایت ساخت کلیه قطعات و اجزای سازه بر اساس نقشه های اجرایی استخراج شده از نرم افزار Tekla Structures در قالب برنامه زمان بندی مدون انجام می پذیرد.

در راستای سیاست بومی سازی فناوری های نوین ساختمانی شرکت تیوان استیل پارسه موفق به اخد تأییدیه فناوری نوین ساختمانی جهت سازه های فولادی سرد نورد شده CFS گردیده است. امکان استفاده از کل این سیستم و یا اجزایی از آن که البته مناسب پروژه های انبوه سازی با ارتفاع کم تا متوسط می باشد هم اکنون در صنایع ساختمانی تیوان موجود می باشد و در صورت تناسب با هر پروژه خاص پیشنهاد می گردد. جزئیات تأییدیه مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن و شرح مختصری از سازه های CFS به شرح زیر می باشد :

سازه های فولادی سرد نورد شده (CFS (cold-Formed Steel Structures :

تنوع بسیار کم مقاطع گرم نورد شده اجرای سازه های فلزی را در ایران با دشواریهایی همراه نموده است ، از آنجا که مقاطع مرکب رایج در کشور به ندرت مشمول ظوابط صریح طرح لرزه ای و تست های آزمایشگاهی معتبر می باشد ، لذا استفاده از آنها علاوه بر نیاز به حجم بسیار زیاد عملیات جوشکاری و دشوار بودن کنترل کیفیت دقیق ، کاهش سرعت اجرا و عدم اصمینان کافی از رفتار لرزه ای مطلوب را نیز به دنبال خواهد داشت . سیستم CFS مناسب انواع سازه های با حداکثر هشت طبقه ارتفاع در کلیه مناطق لرزه خیز کشور از بخشهای زیر تشکیل می گردد :

مقاطق سردنوردشده : مقاطع سردنوردشده درشکل زیر به صورت تک پروفایل از ورق هایی با حداقل عرض 250 میلیمتر و حداکثر 1500میلیمتر با ضخامت های بین 5 تا 12 میلیمتر توسط دستگاه های نورد سرد فولاد با سرعت 10 تا 20 متر طول پروفایل در دقیقه تولید میشوند و به کمک ورقهای لقمه و پیچ و مهره جفت (دوبل) می گردند. در مورد تیرهای فرعی امکان استفاده از مقاطع تک پروفیل (غیردوبل) نیز وجود دارد. امکان تولید مقاطع متنوع به سفارش مهندس محاسب و در نتیجه صرفه اقتصادی در کنار سرعت تولید بسیار زیاد از ویژگیهای منحصر بفرد سیستم سازه های فولادی سرد نورد شده می باشد .

مقاطع فولادی رایج در سازه های فولادی سردنورد شده CFSسیستم سقف : شامل سه قسمت تیرچه های فلزی با جان باز ، ورق موجدار ذوزنقه ای و دال بتن مسلح فوقانی است. تیرچه های فلزی با رفتار خرپایی از تار فوقانی ، تار تحتانی و عناصر قطری جان تشکیل می شوند. تارهای فوقانی و تحتانی از مقاطع سپری ، TL یا TLS تشکیل خواهند شد. عناصر قطری نبشی سرد نورد شده تک یا دوبل برحسبنیاز برشی درپنل ها انتهایی و میانی خرپای تیرچه به تارهای فوقانی و تحتانی جوش می شوند.

]]>
Sat, 02 Jul 2016 06:36:22 GMT http://www.TivanSakht.com/product.html?subproductid=2